Kde můžete použít svoje brandové fotky

Pokud nevíte, zda byste vůbec využili vlastní brandové fotky ke svému podnikání, tak přesně pro vás jsem připravila následující článek na téma “Kde všude můžete použít svoje brandové fotky“. Věřím, že vám pomůžou s rozhodnutím. Pokud se rovnou chcete objednat na focení nebo vás zajímá bezplatná konzultace se mnou, tak se mi určitě ozvěte.

Linda fotografka brandové foto
Brandové focení s fotografkou Lindou

Brandové focení

V dnešní době je asi jen málo podnikatelů, kteří se obejdou úplně bez online prezentace. Ať už jde o vlastní stránky nebo třeba jen účet/stránku na sociálních sítích. klienty přitom stále více musíme zaujmout zejména vizuálně. Dlouhý text moc nikoho neohromí. Aspoň ne na první dobrou. 

Fotografie se proto nabízí jako ideální prostředek k tomu klienta zaujmout. A úplně nejlépe fungují fotografie s obličejem. Proč? Je to podvědomá reakce našeho mozku, který hledá protějšek ke komunikaci. 

Můžete samozřejmě využít nespočet fotobank, kde jsou fotografie buď zdarma ke stažení nebo je dostanete k dispozici za menší poplatek. Nevyhnete se ale riziku, že stejnou fotku jako vy, použije i třeba vaše konkurence. To bohužel způsobí, že vaše značka poněkud zapadne. Zcela neoriginálnější jsou samozřejmě fotografie přímo vás a vašeho týmu, vašeho prostředí a vašeho produktu. 

Pojďme se ale podívat, kde je můžete vlastně všude ve finále využít.

Focení pro značky, profesní fotografie nebo business fotografie?

Focení pro značky nebo také business fotografie jsou dalšími výrazy, které vám pomůže lépe porozumnět tomu, co je vlastně brandová fotka. Teď už ale pojďme k tomu, kde vlastně fotky vaší značky můžete použít.

V ONLINU

Webové stránky

Podle mě je prakticky nezbytné, abyste na vašich webových stránkách měli informace o vás, o vašich službách a produktech. Má to být výkladní skříň vašeho podnikání, kam prostě fotky z mobilu od manžela nepatří. Pokud chcete působit jako profesionál, potřebujete se profesionálně prezentovat. To, jak moc pak necháte vaše klienty nahlédnout pod pokličku vaší osobnosti nebo vašeho procesu je pak už zcela na vás. 

Sociální sítě

Pokud jste na sociálních sítích jako podnikatel, tak nezáleží na které zrovna operujete, ale vždycky byste měli držet stejnou komunikační linii jako na webu (a případně jinde). Proto i zde hojně využijete brandové fotky, kde poslouží skvěle k představení vašeho produktu nebo služby, vašeho procesu a v neposlední řadě vás a vašeho týmu. 

Reference

Ať už reference rozdáváte nebo dostáváte, vždy je dobré mít připravenou pěknou profilovou fotografii, kterou můžou použít vaši obchodní partněři nebo klienti, pokud na vás chtějí odkázat.

Emaily, newslettery

Vaše fotografie se budou také skvěle vyjímat třeba v pravidelném newsletteru nebo v hlavičce a podpisu vaše emailu, který posíláte klientům či partnerům a dodavatelům

K TISKU

Firemní tištěné materiály

Jakékoliv materiály k tisku je vždy dobré koncipovat tak, aby tam byly fotografie skutečně originální a vaše a samozřejmě v dostatečné kvalitě. Fotografie můžete využít na vizitkách, na letácích, brožurách, banerech a dalších tištěných materiálech.

Časopisy

Nyní myslím například firemní časopisy, kde chcete ukázat svoje zaměstnance, váš tým, prostor, ve kterém pracujete. Také se vám může stát, že vás osloví profesní skupina s žádostí o rozhovor. V těchto případech, pokud focení není součástí rozhovoru, je vždy dobré přiložit aktuální fotografii toho, s kým je rozhovor veden – tedy vás. 

Reklama

Reklama je nezbytnou součástí skoro každého podnikání. Pokud využíváte nebo chcete využívat tu tištěnou, ať už tištěných médiích nebo třeba na bannerech nebo bilboardech, můžete použít svoje brandové profesní fotografie.

Brandové focení Zuzana Hurná fotografka Praha Hodonín
Brandové focení v Blue Orange Praha

Kvalita fotografie

Když už máte vybráno, kde všude vaše brandové fotografie použijete, možná narazíte na otázku kvality fotografií. Přečtěte si proto článek “Jaké rozlišení fotek použít“, kde jsem pro vás popsala, jaké rozlišení fotografií se používá a proč.

Pořiďte si taky vlastní brand foto

Napište mi do komentáře nebo do zprávy, zda vaše brandové fotky používáte ještě jinde. Pokud chcete vytvořit vlastní sadu profesionálních brandových fotografií, tak si objednejte nezávaznou konzultaci ZDARMA zde. Budu také ráda, pokud mě budete sledovat na mém instagramu, facebooku nebo linkedinu.

3 Replies to “Kde můžete použít svoje brandové fotky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *