7 nejlepších aplikací pro mé podnikání

buďte tváří vaší značky

7 Nejlepších aplikací PRO podnikání

Ráda bych vám v tomto článku přiblížila nejlepší aplikace pro podnikání, s jakými pracuji a jak mi pomáhají. Neobjevila jsem žádnou Ameriku, ale možná to někomu z vás bodne ve vašem podnikání. Mně samotné totiž také trvalo, než jsem si našla “to svoje” a pořád je to vlastně ve vývinu. A vůbec nezáleží na tom, jestli jste fotograf nebo máte jinou profesi. 

 

Sice malinko odbočím od tématu fotografie, pokud ale tvoříte obsah na sítě, mohl by vám článek “7 nejlepších aplikací pro podnikání” pomoci. 

nejlepší aplikace pro podnikání

Pro fotografy

A

Začnu samozřejmě tímto kombem od Adobe. Tato aplikace se uplatní va vašem podnikání zejména pokud jste fotograf nebo jiný content creator. Bez sotfwaru na úpravu fotografií se podle mě nemůže obejít žádný fotograf, který fotí digitálně. V začátcích jsem používala Zoner Photo Studio, které podle mě dneska už docela dobře balíček od Adobe nahradí. Je to potom jen na vás, jaký nástroj si vyberete. 

Já nejvíc pracuju v Lightroomu, nějaké úpravy pak dělám ve Photoshopu. K jednodužším úpravám a rychlejším úpravám používám i Lightroom v mobilu. Nabídka je opravdu veliká a každý si podle mě může vybrat.

Obsah na sociální sítě

N

Tak tímto nástrojem jsem objevila Ameriku! S Notion pracuju chvilku, ale je to nástroj, který jsem dlouho hledala. 

Využívám ho hlavně pro tvorbu obsahu na sociální sítě, protože mě opravdu moc nebaví psát všechno na telefonu. Prostřednictvím templatu “Content Calendar”, který jsem si mírně upravila k obrazu svému, mám přehledně připravené nápady v různých fázích rozpracovanosti a opravdu je to game changer. 

Je až neuvěřitelné, jak je tato aplikace variabilní a navíc má i mobilní verzi. 

nejlepší aplikace pro podnikání
Ukázka mého Content Calendar v Notion

A přesně ten přechod mezi přípravou v počítači a finálním plánováním v telefonu je to, co mě na tom baví nejvíc.

Navíc není vhodná jen a pouze na obsahovou banku, ale na jakékoliv vaše nápady, přípravy na články, psaní scénářů k videím apod. Podle mě si svůj přínos najde u každého. Je to skvělá aplikace pro podnikání, která vám může pomoci zejména s přípravou obsahu na web a sociální sítě.

C

Pokud působíte na sociálních sítích nebo chcete mít prostě jen fajn grafický nástroj pro všechno možné, tak Canva je to pravé pro vás. 

Vytvoříte tam úplně jednoduše grafiku, která už trochu vypadá. Máte k dispozici nepřeberné množství šablon a grafických prvků, které vám to velmi usnadní. 

Základní verze je navíc zdarma. Pokud ale připravujete jakoukoliv grafiku třeba víc, jak 3x měsíčně, tak doporučuju pořídit verzi Canva PRO. 

 

Nepřipravuju tam jen obsah na sociální sítě, ale taky pdf soubory pro klienty – jako třeba plán focení. Sama jsem si v Canvě udělala logo a následně také navrhla vizitky. V Canvě se opravdu kreativitě meze nekladou, zejména pokud nejste grafik a neovládáte nějaký jiný nástroj. 

C

CapCut

Tuto aplikaci používám jen v telefonu. Opět slouží na přípravu obsahu na sociální sítě. Můžete v ní stříhat videa, dělat videa z fotek, přidávat titulky, efekty apod. Sice jsem ji ještě celou ani zdaleka ještě neprozkoumala, ale baví mě. 

Instagram údajně nemá moc rád, když jsou úpravy připraveny mimo jeho vlastní aplikaci, ale když CapCut je prostě tak jednoduchý a praktický, že se většinou neubráním.

nejlepší aplikace pro podnikání

Ostatní aplikace pro podnikání

M

Sice mám zatím svoji emailovou databází doslova v plenkách, ale to nic nemění na tom, že některé automatizace už nyní využívám. 

MaileLite vám umožní například udělat volně stahovatelný magnet (výměnou za emailovou adresu), umožní vám zautomatizovat návazné emaily a já přes něj posílám svůj měsíční newsletter. Velkou výhodou jsou statistiky, díky kterým vidím spoustu důležitých informací.

C

Pokud řešíte SEO na vašich webových stránkách sami, tak Collabim je skvělý nástroj, který vám pomůže ho vyladit. 

K dispozici jsou různé automatizované nástroje, které vám na základě vámi zvolených klíčových slov řeknou přesně, co jde máte upravit, aby se vaše SEO trochu posunulo. Dokonce si ho můžete vyzkoušet na 14 zdarma a objednat si konzultaci se SEO specialistou.

T

Ideální nástroj, pokud potřebujete někdy měřit, jaký čas čím strávíte. Ať už se jedná o práci pro klienty nebo chcete sami vědět, kolik času vám jaká činnost zabere. 

Ve verzi zdarma je docela dost funkcí, které třeba mně úplně dostačují.

Tohle bylo 7 nejlepších aplikací pro mé podnikání

Nebudu vám tu rozepisovat některé další, taky velmi užitečné, jako třeba wordpress pro tvorbu webu, Google Calendar pro plánování, jak rodinné, tak pracovní, Gmail – kam mám přesměrovány i svoje emaily z domény a spoustu dalších. Možná na ně bude prostor někdy v dalším článku.

Napište mi do komentáře nebo do zprávy, jak se vám článek líbil. Pokud chcete vytvořit vlastní sadu profesionálních brandových fotografií, tak si objednejte nezávaznou konzultaci ZDARMA zde. Budu také ráda, pokud mě budete sledovat na mém instagramufacebooku nebo linkedinu.

Příjemné focení. Pohodová atmosféra. Zuzka je moc milá a umí člověka dostat do pohody takže je s ní focení jedna báseň 👍. Velmi doporučuji.
Brandové focení s Ivet - Jak se obléct na brandové focení
Iveta
Manažerka
Zuzka, je skvělý člověk. V její přítomnosti jsem se cítila velmi příjemně. Atmosféra při focení byla uvolněná, u focení jsme si hezky popovídaly. Spolupráce byla super.a výsledné fotky jsou velmi profesionální.
Velmi talentovaná fotografka! Profesionální a přitom lidská. Má vkus a dobré nápady. Brandové focení jsem si hrozně užila a vznikly z něj geniální fotky.
Zuzana hurná brand a business fotograf Praha a Hodonín
Adriana
Tlumočnice

Zuzana hurná

Napište mi

nejlepší aplikace pro podnikání

kontakty