Nejlepší místa na vaše brandové focení

Výběr nejlepšího místa pro vaše brandové focení rozhodně nepodceňujte. A proč? Je to totiž další prostředek, kterým můžete na fotce vyprávět svůj příběh a ukázat vašim klientům prostředí, ve kterém jste to vy. Také jim můžete prezentovat místa, kde vznikají vaše produkty nebo kde hledáte inspiraci a nápady. Nyní vám představím krásná místa na focení, která vás možná zatím ani nenapadla. Pokud si říkáte “Proč potřebuju brand foto?”, přečtěte si tento článek, který vám možná napoví.

Které místo bude pro vaše brandové focení to nejlepší?

Že stále tápete, kam by bylo nejlepší vaše focení situovat? Ráda vám pomůžu a vyberu ho s vámi. Pokud nemáte kancelář nebo provozovnu, je spousta dalších míst, kde můžeme společně vytvořit krásné fotografie. V tomto článku najdete inspiraci, kde všude je možné vaše brandové focení udělat. Budu ráda vaší konzultantkou při výběru nejlepší lokace v Praze a okolí právě pro vás. Určitě se mi ozvěte

Pokud váháte, zda vůbec potřebujete brand foto, přečtěte si “5 důvodů, proč potřebujete brandové fotky“, kde se dozvíte, proč byste v tomto směru neměli zůstávat pozadu.

1. Zahrada či park

Tato lokace je velmi oblíbená. Většinou máme rádi přírodu, květiny, stromy. V těchto místech se také dokážeme dobře uvolnit a celkově se cítit příjemně. 

Další dobrou zprávou je, že parky a zahrady bývají zdarma nebo za symbolické vstupné. Nenavyšují se vám tedy náklady na focení, pokud řešíte rozpočet.

Co může být pro někoho nevýhodou je, že se tam většinou pohybují další lidé. Vše se dá ale samozřejmě řešit

Pokud vám vadí pohledy kolemjdoucích, můžeme přijít v hodinu, kdy v místě není tolik lidí nebo vyhledat místo, které je trochu stranou a využít různá další zákoutí parku.  Vše je jen o domluvě. Pokud budu vědět, co vám vadí nebo naopak nevadí, udělám všechno proto, abyste se cítili příjemně a uvolněně.

Brand foto v parku
Zdroj: Pinterest
Brandové fotky na váš web focení v kavárně nebo restauraci praha hodonín
Brand foto pro Uspořádaný domov

2. Focení v kavárně nebo restauraci

Kavárny mám na focení velmi ráda. Ne jen kvůli krásné vůni kávy, ale také proto, že často nabízí příjemné a současně fotogenické prostředí. Také vaši klienti se většinou v kavárnách cítí příjemně a proto se s vaší fotografií dokážou ztotožnit, ať už budete pít kávu nebo čaj.

Pak už stačí jen, aby jste si vybrali svoji kávu nebo dezert a zbytek zařídím já. Budeme si povídat o vašem podnikání, o vašich snech nebo plánech a u toho vznikne spousta krásných, uvolněných fotografií, které budou ozdobou vašeho webu nebo sociálních sítí.

Relativní nevýhodou může pro někoho být, že je potřeba počítat s pohledy ostatních návštěvníků kavárny nebo restaurace, kde chce fotit. Opět se to dá alespoň částečně vyřešit výběrem vhodné hodiny, kdy místo nepřekypuje dalšími zákazníky.

Výhodou je také to, že kaváren je většinou dost na to, aby jste si vybrali tu, ve které se budete cítit opravdu dobře.  Když sebou přiberet ještě váš diář, notebook nebo knihu, přidáme trochu více vaší osobnosti do výsledné fotky. A navíc, v kavárně nebo restauraci nemusíme řešit počasí.

3. Střecha

Pokud máte kancelář v budově, která umožňuje podobný výhled, pojďme to společně využít pro vaši fotku. 

Ne každý má možnost dennodenně navštěvovat takové místo, tak ho pojďme vašim klientům přiblížit, určitě je to zaujme. Současně jim ukážeme část města, ve kterém působíte nebo které máte rád/a.

Moderní kancelářské budovy mají navíc často spojené střešní terasy se zahradou nebo zelenou střechou. Moderní architektura ve spojení s přírodou je půvabná a určitě se tam budete cítit příjemně.

Na těchto místech není ideální fotit třeba v pravé poledne během slunečného dne, pokud je možné ale na takové terase najít aspoň kousek stínu, tak si s tím určitě poradím a vytvoříme spolu nezapomenutelné fotografie, které budou současně neotřelé a velmi originální.

Brandové focení na střeše
Brand foto Markéta
Brand foto pro fotografku Lindu - Zuzana Hurná Fotografka Praha Hodonín
Brand foto fotografka Linda v hotelu NanaMacs Praha

4. Hotel

Pokud chcete, aby vaše fotografie zapůsobily dojmem luxusu, pak je správně vybraný hotel přesně to pravé pro vaše brandové fotky. Je možné využít jak foyer, tak třeba přímo hotelový pokoj nebo přednáškový sál. 

Samozřejmě je ideální, pokud to nějakým způsobem souvisí s vaším oborem, není to ale v žádném případě podmínkou.

Pokud chcete zvolit tuto lokaci, je třeba se předem informovat na dostupnost a samozřejmě i cenu.

5. Brand foto v ateliéru

Podobnou službu jako hotelový pokoj vám může poskytnout některý z moderních ateliérů, které jsou dnes vybaveny spíše jako filmová scéna, než jen jako místnost s plátnem a zábleskovými světly. 

Profesní portrét Zuzana Hurná fotografka Praha
Profesní portrét pro Tomáš Maše, Synergy FG

Pokud vás zajímá Praha, je výběr opravdu bohatý a studia stále přibývají. Za zmínku stojí například FACTORY photo studio v Malešicích nebo LightStudio Praha v Modřanech, vybírat ale můžete i z dalších. Pokud potřebujete poradit s výběrem, určitě mě kontaktujte a vybereme ten správný pro vaši značku.

6. Coworkingová centra a huby

Velmi moderní a fotogenické prostory, navržená designéry, nabízejí také různá coworkingová centra a huby. Najdete je asi zejména ve větších městech. Pokud takové prostředí lahodí vaší duši, pojďme tam udělat vaše brandové fotky. Orginální prostředí je na fotce vždy zajímavým prvkem.

7. Focení u vás

Ať už půjde o vaši provozovnu, kancelář nebo váš domov. Je to místo, kde tvoříte. Proto asi nejvíce přiblíží vašim klientům vaši osobnost, vaši náturu, váš přístup nebo i vaše postupy. 

V těchto prostorech se zaručeně budete cítit nejpříjemněji a nejvíc se uvolníte. Budete prostě “ve svém živlu”. Můžete také ukázat klientům postup, jak pracujete, jak vytváříte své produkty, služby, díla. 

Myslíte, že to u vás není dost fotogenické? Dovolím si vám oponovat. Lidé, včetně vašich klientů, milují  nahlížení do zákulisí, odhalování, co není na první pohled zřejmé, dívání se vám pod ruce a pozorování, jak vzniká něco nového. 

Takové fotky navíc nikdo “nezkopíruje”. Nikdo je nebude mít stejné a tak vždy zaujmou, ať už tvoříte cokoliv. 

Věřte mi, že vaši klienti se o vás chtějí dozvědět co nejvíce. Čím více toho o vás budou vědět, tím více jim přirostete k srdci,. Sžijí se s vaší značkou a nebudou tak o dalším nákupu u vás přemýšlet jen jako o nákupu věci, ale uvidí za každým vaším produktem váš příběh a vaše ruce, které ho vytvořily.

Brand foto Erika předsíň

Stále nevíte, jaké bude nejlepší místo na vaše brandové focení?

Než začnete vybírat vhodné místo pro vaše brandové focení, rozmyslete si, co chcete fotkami říci a zeptejte se sami sebe “proč potřebuju brandové fotky?”. Co mají sdělovat vašim klientům? Jakou mají mít fotky náladu? Podle vašich preferencí už bude snadné, vybrat tu nejvhodnější, nejzajímavější a nejpříjemnější lokaci pro vaše fotografie. A pokud nevíte, jak místo vybrat, ozvěte se mně a společně vybereme to nejlepší místo! Pokud chcete mít jako první ve vaší emailové schránce další články, přihlašte se k odběru novinek níže.

Pokud chcete vytvořit vlastní sadu profesionálních brandových fotografií, tak si objednejte nezávaznou konzultaci ZDARMA zde. Budu také ráda, pokud mě budete sledovat na mém instagramufacebooku nebo linkedinu.

Buďte tváří vaší značky!

One Reply to “Nejlepší místa na vaše brandové focení”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *