Váháte, jak se obléci na rodinné focení?

V tomto článku se dozvíte několik rad, jak můžete vybírat oblečení na vašerodinné focení. Výsledná fotka pak může vypadat mnohem lépe. Nezapomeňte ale, že oblečení není to nejdůležitější. Vždy je hlavní, abyste se cítili dobře, abyste měli dobrou náladu a mohli jsme tak společně vytvořit takové fotografie, které vám budou navždy připomínat toto krásné období.

Nepodceňujte výběr oblečení na vaše rodinné focení

Výběr oblečení na focení pro celou rodinu může být pro někoho stresující. Většinou chcete, aby výsledné forografie byly TOP, trochu se ale plácáte v tom, jak vás sladit, co vzory, máte si něco nakoupit? Chápu vás. Proto jsem sestavila tohoto pomocníka pro výběr oblečení.

V první řadě vám povím něco o tom, co rozhodně nevybírat, pokud chcete mít hezké fotky.

Zapomeňte na stejné oblečení pro všechny. I když jde třeba o dvojčata. Sladit se neznamená, že budete mít všichni stejná trička. Přiznám se, že jsem taky ráda nakupovala stejné oblečení pro děti. A ač nemám dvojčata, tak hlavně první 2 kluci měli často stejné kousky, když byli menší. Je to prostě roztomilé. Na focení je ale raději nechejte doma. Vizuálně vzato je na fotce vždy zajímavější vidět různé barvy, materiály a vzory. 

Napadlo vás, že si můžete všichni vzít bíla trička a džíny? Raději to ještě promyslete. Na výsledné fotografii to bude působit jako něco mezi nudou a kýčem. Když budou všichni na fotce sladěni, ne ale ve stejných outfitech, bude fotka působit příjemněji a vizuálně přitažlivě.

Vyhněte se také oblečení s výraznými nápisy, značkami, obrázky a podobně. Pokud ale vaše ratolest odmítne sundat triko s Elzou nebo Tlapkovou patrolou, tak se svět samozřejmě nezboří. Nestojí to za to, aby mělo dítko zkaženou náladu.

Tady pro vás mám 5 základních tipů, kterých se můžete držet, pokud chcete pomoci s výběrem oblečení.

5 základních tipů pro výběr oblečení na rodinné focení

1. Zvolte si barevnou paletu

Doporučuju vybrat 3-4 barvy, do kterých budete oblečení všech účastníků focení ladit. Když je budete vybírat, už sami uvidíte, jak k sobě barvy jdou. A když pak budete vybírat oblečení v těchto odstínech, už vás nic nepřekvapí.

Barevné odstíny můzete vybírat i podle ročního období nebo vzhledem ke speciální příležitosti, jako jsou třeba Vánoce. Obecně se na jaro a léto vybírají sytější a veselejší barvy. Na podzim naopak vypadají dobře barvy přírody, zemité odstíny. Nebojte se zkoušet různé kombinace, které by vás dřív třeba ani nenapadlo zkombinovat. Ze zkušenosti vím, že třeba moc hezky vypadá modrá a růžová, nebo zemité odstíny žluté, modré a zelené. Pokud chcete mít na fotce výraznou kontrastní barvu, zvolte jen jednu a ostatní barvy volte tlumené, neutrální.

Kombinace modré a růžové
Zdroj: www.pinterets.com
Pája a Maty
Rodinné focení Praha Ctěnice

2. Přidejte vzory

Nebojte se vzorů! Vaše fotky to příjemně ozvláštní. Všeho ale s mírou, samozřejmě. A jak vzory udržet na uzdě? Držte se pravidla 1:3. Co to znamená? Že, když každý třetí člen focení bude mít vzor na svém oblečení, tak fotka bude vypadat zajímavě, ale ještě ne přeplácaně a nevkusně.

Moje oblíbené vzory jsou květinové a kostičkové. Ale nesmí se to přehnat.

Taky je fajn, když daný vzor kombinuje různé barvy z vybrané palety a tím sjednocuje oblečení všech na fotce.

3. Nezapomínejte na jednobarevné látky a textury

Zdají se vám jednobarevné látky nudné? Nebojte se, na fotce budou působit příjemně. Můžete je ozvláštnit několik způsoby. Pohrajte si s texturou látky, se střihem, volánky, krajkami, knoflíky, úplety nebo kapsami.

I jednobarevné šaty ve stejné barvě můžoumít různé střihy, styly, doplňky a toto všechno dělá oblečení na fotce zajímavé.

4. Přidejte neutrální barvy

Doplňte oblečení o béžovou, krémové odstíny, bílou, šedou, černou, khaki zelenou nebo denim. Vámi vybranou paletu berte jako základ a na zklidnění vizuálnío působení použijte právě neutrální barvy.

Pokud jste si vybrali 1 barvu jako hlavní kontrastní, místo celé palety, tak ji doplňte právě o tyto barvy. Na obrázku je vybraná jako hlavní barva žlutá a je doplněna o denim a béžové odstíny. Celek tak působí velmi sladěně a hezky.

obleceni na rodinne foceni
Zdroj: www.pinterest.com
Rodinne foceni Zuzana Hurná Fotografka PRAHA
Rodinné focení Praha

5. Myslete na spodek

Nadpis zní trochu hloupě, ale zkuste si představit, že by přišla pětičlenná rodina na focení a všichni by byli v džínách. Trochu nuda nemyslíte? Navíc by to “zabilo” veškerou snahu o sladění horních částí oblečení. 

Vymyslete kombinace tak, aby někdo měl klidně džíny, další kraťasy, overal, sukni nebo jiné kalhoty. Navíc máte svoji barevnou paletu amnožství neutrálních barev, se kterýma to můžete nakombinovat. Nevadí, že takto nechodí oblékaní každý den. Fotku to udělá vizuálně atraktivní, ale přitom to nezpůsobí chaos.

Pomohly vám tipy? Budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte, jak vám to šlo. Pokud si s tím pořád lámete hlavu, tak nebojte. Pokud spolu budeme fotit, tak vám s outfitem moc ráda pomůžu, nebojte se na mě obrátit. Kontakty najdete na této stránce: https://www.zuzanahurna.cz/kontakt/. Pokud chcete ještě raději přemýšlet a hledat sami, tak doporučuju projít www.pinterest.com, kde najdete nepřeberné množství inspirace.