Otázky a odpovědi

Sepsala jsem zde nejčastější otázky, které mi od vás chodí. Pokud jste ale odpověď na váš dotaz nenašli, tak mi napište nebo zavolejte.

Fotím nejvíce v Praze 9, kde žiju a v jejím okolí. Často jezdím za rodinou do Hodonína, odkud pocházím, takže se na focení můžeme domluvit i tam. Pokud ale potřebujete, abych dorazila někam jinam, tak mi napište a třeba se dohodneme!

Zkušenosti nejsou potřeba. Povedu vás, abyste se u focení cítili příjemně, i když to třeba není vaše oblíbená činnost. Rozhodně vás nebudu nutit dělat nic, co by vám nebylo vlastní. 

Obecně doporučuju pohodlné oblečení, které máte rádi. Na fotkách vypadá vždycky líp, když se vyhnete zářivým (neonovým) barvám a výrazným potiskům. Články na toto téma, jak k brandovému, tak k rodinnému focení, najdete na mém blogu. Doporučuju si má doporučení projít.

Samozřejmě je možné fotit i v ateliéru. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem, tak se na mě obraťte. Cena za pronájem ateliéru není součástí ceny za focení.

Po tom, co se dohodneme na termínu focení, tak se platí záloha podle výše zakázky. Zbytek částky se doplácí ihned po focení. Bez zaplacení celé částky vám nemůžu poslat hotové fotografie.

Co se týče licencí, tak pokud se smluvně nedohodneme jinak, tak k fotkám pro obchodní použití dostáváte NEVÝHRADNÍ licenci a fotky můžete používat neomezeně dlouhou dobu. Předpokládá se použití zejména na webu, sociálních sítítch a běžných tiskovinách obchodního charakteru. Pokud budete chtít fotky použít na billboardech, pro knihu apod. (tiskoviny s velikým dosahem) nebo třeba pro vytvoření reklamy do celonárodních médií je potřeba se na licencích dohodnout zvlášť konkrétně. Nejlepší je, pokud si všechny detaily použití sesumarizujeme před samotnou kalkulací zakázky.

E

E-Book

Stáhněte si eBook “7 tipů pro brandovou fotografii” zdarma. Průvodce vás v 7 krocích provede přípravou na vaše brandové focení.

F

fotky pro váš web

Stáhněte si fotky pro váš web ZDARMA. V balíčku najdete několik fotografií na téma podnikání/ business.

B

BLOG

Zajímá vás vše kolem značky a brandu a focení? Pak se podívejte na můj blog, kde je několik článků na toto téma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *